Matura z polskiego – nie taka straszna!

Matura z polskiego – nie taka straszna!

Egzaminy maturalne to temat, który spędza sen z powiek wielu młodym ludziom. Już sama myśl o maturze z języka polskiego może wywoływać gęsią skórkę, szczególnie wtedy, gdy nie przeczytało się wszystkich lektur! Ale bez paniki! Obecnie dostępnych jest wiele książek, które umożliwiają nadrobienie zaległości i uzupełnienie wiedzy w krótkim czasie, bez konieczności czytania długich lektur.

Opracowania lektur i wierszy

Książka pod tytułem Opracowania lektur i wierszy, opracowanie zbiorowe, to pozycja niemal obowiązkowa dla każdego maturzysty i nie tylko. Zawiera dokładne streszczenia wszystkich lektur i wierszy omawianych w szkole średniej. Omówione są w niej charakterystyczne postacie oraz najważniejsze wydarzenia, dzięki czemu nie zapomnisz o kluczowych kwestiach. Korzystanie z tego opracowania umożliwia też łatwiejszą interpretację utworów. Dzięki niej żadne pytanie nie będzie zaskoczeniem!

Repetytorium maturzysty 2022. Język polski. Poziom podstawowy i rozszerzony

W tej książce pod tytułem Repetytorium maturzysty 2022. Język polski. Poziom podstawowy i rozszerzony, opracowanie zbiorowe, znajduje się wiele informacji potrzebnych do matury nie tylko z zakresu lektur, ale także przybliża epoki literackie. Zawiera również wiedzę o języku, porusza tematykę fleksji, składni i fonetyki. Zastosowane tabelki i diagramy pomagają lepiej przyswoić i usystematyzować wiedzę przez wzrokowców. 

Teraz matura. Język polski. Pisanie rozprawki. Tuż przed egzaminem. Szkoła ponadgimnazjalna

Pozycja pod tytułem Teraz matura. Język polski. Pisanie rozprawki. Tuż przed egzaminem. Szkoła ponadgimnazjalna, której autorkami są Marianna Gutowska, Maria Merska oraz Zofia Kołos to książka niezbędna do ćwiczenia pisania wypracowań maturalnych. Zawiera cenne rady i wskazówki dotyczące pisania różnych prac. Dodatkowo zawiera zagadnienia z dziedziny literatury wymagane na maturze oraz opracowanie wszystkich lektur obowiązkowych na egzaminie.

Wyżej wymienione pozycje z pewnością będą pomocne w przygotowaniach do matury z języka polskiego. Każda z nich zawiera szereg informacji, które pozwolą na napisanie zarówno części z zadaniami, jak i części z wypracowaniem pisemnym na naprawdę wysoki wynik!

Daniel